جراحی بینی

بهترین جراحی بینی

چسب بینی - دکتر زهرا خسروی در شیراز

چسب بینی

چسب بینی - دکتر زهرا خسروی در شیراز

پس از ان که جراحی بینی در شیراز در شما عزیزان به پایان می رسد ، تورم و التهاب بینی و اطراف ان ممکن است شما را بسیار متعجب کند. اما باید بدانید که هر گونه التهاب و تورم ، همراه با عوارض دیگر بعد از جراحی بینی یک امر کاملا طبیعی و شایع بوده که به مرور بهبود پیدا می کند. اما انجام برخی اقدامات در مراقبت های بعد از رینوپلاستی می تواند سبب سرعت بخشیدن به فرایند بهبودی این دست از عارضه های جانبی در شما عزیزان شود. چسب بینی همان روش بوده که از جانب جراح بینی خوب همچون دکتر زهرا خسروی در شیراز استفاده از آن توصیه می شود. اما اینکه چگونه این چسب می تواند موثر باشد ، در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

 

چسب بینی - دکتر زهرا خسروی در شیراز

 

ضرورت استفاده از چسب بینی بعد از عمل بینی چیست ؟

تفاوتی ندارد که تحت جراحی بینی اولیه قرار گرفته باشید یا جراحی بینی ترمیمی خود را به پایان رسانده باشید ، در هر صورت پس از برداشت اسپلینت جراح بینی شیراز خوب و باتجربه دکتر خسروی توصیه می کند تا از چسب های مخصوص بینی در این دوره بکارگرفته شود. اصلی ترین مزیت این ابزار تشویق پوست جهت سازگاری با استخوان غضروف های زیرین می باشد.

زیرا طی جراحی بینی پوست از ساختار استخوانی جدا شده و فضای خالی میان استخوان و پوست افراد ایجاد می شود ، که به منظور رفع آن می توان از چسب بینی استفاده کرد. با استفاده از این ابزار فشار ملایمی وارد شده که از بروز هرگونه اختلال احتمالی پیشگیری می کند. بازه زمانی استفاده از این ابزار برای هر فرد با توجه به نوع رینوپلاستی آن متفاوت می باشد.

برای مثال در افرادی که جراحی بینی ترمیمی در سیراز  انجام داده اند ، حدود سه هفته موثر و مفید خواهد بود ، اما با وجود برخی فاکتور های دیگر لازم است تا برخی دیگر در بازه زمانی بیشتری از این چسب ها استفاده کنند. توجه داشته باشید که پس از بازه زمانی توصیه شده از جانب جراح می توانید به منظور کسب اطمینان بیشتر به هنگام استراحت و خواب از چسب های بینی استفاده کنید.

چگونه از چسب های بینی استفاده کنیم ؟

پوست زیبا جویان بعد از عمل بینی بسیار حساس تر از گذشته خواهد شد ، بنابراین لازم است تا به هنگام استفاده از چسب بینی ، دقت و توجه لازم نیز از جانب زیبا جویان به کار گرفته شود تا وارد شدن یک آسیب سبب برو مشکلات جدی تر نشود. در نتیجه هر آنچه که جراح رینوپلاستی به شما در جلسات مشاوره توصیه می کند را در نظر داشته باشید و آن ها را یک به یک رعایت کنید. در ادامه با چگونگی استفاده از چسب های بینی نیز بیشتر آشنا می شویم بنابراین با ما همراه شوید.

پاکسازی و شست و شو پوست : پیش از آن که از چسب بینی استفاده کنید ، بهتر است پوست بینی و اطراف آن را به خوبی شست و شو دهید و ضد عفونی کنید ، در واقع لازم است تا پوست شما عزیزان عاری از هرگونه لوازم آرایشی و بهداشتی شود ، سپس با استفاده از یک دستمال پوست محل ورد نظر خود را به خوبی خشک کنید. بعد از پاکسازی صورت از هرگونه چربی و محصولات آرایشی ، اندکی صبر کنید تا پوست به طور کامل خشک شود ، هرگز بلافاصله بعد از شست و شو از چسب های مخصوص بینی استفاده نکنید ، چرا که می تواند تاثیرات چسبندگی این ابزار با وجود مرطوب بودن پوست از بین برود.

برش و آماده سازی چسب ها : در این مرحله باید یک چسب حدود چهار الی پنج سانتی متری را به ده الی هشت تکیه برش بزنید ، سپس دو نوار دیگر را به اندازه 12 سانتی متر ببرید. باید بدانید که این اندازه ها تقریبی هستند ، و لازم است با توجه به اندازه و فرم بینی زیبا جو برش ها انجام شود که تمامی این موارد از جانب بهترین جراح بینی در شیراز دکتر زهرا خسروی به زیبا جو توضیح داده می شود.

قرار دادن چسب بر روی ساختار بینی : شما نیز به تنهایی می توانید از چسب بینی استفاده کنید ، اما در صورتی که چسب زدن با کمک فرد دیگر انجام شود ، به علت افزایش دید بهتر با دقت بالایی انجام خواهد شد. در ابتدای کار از چسب هایی که طول آن ها بیشتر از سایر چسب ها بود بکار بگیرید ، ( دقت کنید بخشی از چسب بعدی بر روی ناحیه بین چسب بعدی قرار گیرد ) این فرایند سبب افزایش استحکام چسب خواهد شد. این کار را تا انتهای نوک بینی انجام دهید. سپس دو نوار با طول 12 سانتی متر را بر روی کلوملای بینی ، در واقع زیر نوک بینی قرار داده و دو قسمت ان را به شکل U انگلیسی بچسبانید.

نکته : لازم به ذکر بوده که از پوشاندن حفره های بینی طی چسب زدن بینی خودداری کنید تا تنفس شما دچار اختلال نشود.

مزایای بکارگیری از چسب های بینی چیست ؟

ایجاد فشار یکنواخت و کاهش تورم : در صورت استفاده از این ابزار ها ، فشاری یکنواخت بر ساختار کلی بینی افراد وارد خواهد شد ، که هر گونه تورم و التهاب را بهبود می بخشد.

حفظ ساختار جدید بینی : هنگامی که افراد از چسب بینی استفاده نکنند ، ممکن است به هنگام استراحت و خوابیدن ، باعث بروز بد فرمی استخوان و جوش خوردن نادرست غضروف بینی شوند. بهتر است حتما از این چسب های مخصوص بینی به منظور جلوگیری از انحراف استخوان بینی و حفظ ساختار استخوانی آن استفاده شود که دارای نتایج مطلوب و خوش آیندی می باشد.

هشدار برای اطلاع اطرافیان از عمل بینی : استفاده از این چسب ها ، اطرافیان شما را اگاه می سازد ، که از هل داد و یا وارد کردن ضربه به بینی و رفتار هایی که ممکن است به بینی شما آسیب وارد کند خودداری کنند.

فرم گیری بهتر ساختار بینی : چسب زدن به دماغ سبب فرم گیری و حفظ ظاهر ساختار کلی آن در افراد می شود ، که طی عمل رینوپلاستی تغییر کرده است ، که بسیار موثر و مفید می باشد. همچنین این چسب از افتادگی نوک بینی افراد جلوگیری می کند.

عدم استفاده از چسب بینی عوارضی را به همراه خواهد شد ؟

به طور کلی و با توجه به توصیه جراح بینی خوب در شیراز دکتر خسروی ، بهتر است از این تکنیک موثر و مفید بعد از عمل زیبایی بینی استفاده شود. اما در صورتی که بیمار استفاده از چسب را جدی نگیرد ، تورم ناشی از اعمال تغییرات تنها در مدت زمان طولانی بهبود و کاهش می یابد. در نتیجه اگر تمایل دارید تا دوره نقاهت کوتاهی را سپری کنید و سریعا به نتیجه نهایی دست یابید استفاده از این ابزار بسیار خوش ایند خواهد بود.

آیا استفاده طولانی مدت از چسب ها تاثیر بهتری دارد ؟

شاید شما هم فکر می کنید که استفاده دائم و طولانی از چسب بینی تاثیرات بسیار بیشتری دارد ، در صورتی که بعد از بهبودی کامل تورم و مستحکم شدن استخوان بینی دیگر تاثیری نخواهند داشت و ساختار بینی تغییری نخواهد کرد. بنابراین از انجام هر اقدام خود سرانه خودداری کنید و تنها به صحبت های جراح خود به منظور بازه زمانی بکارگیری از چسب ها توجه کنید.

آیا با وجود چسب افراد می توانند استحمام کنند ؟

بعد از عمل رینوپلاستی تا یک هفته به علت وجود اسپلینت ، زیبا جو نمی تواند به هیچ عنوان دوش بگیرد و یا صورت خود را بشوید. همچنین در مواقع استفاده از چسب دماغ بهتر است 5 الی 6 روز چسب بروی بینی باقی بماند و بعد از آن و با برداشت چسب فرد به راحتی و طبق روال گذشته دوش بگیرد.

آیا چسب زدن نامناسب باعث کج شدن بینی می شود؟

چسب زدن غیر صحیح می‌تواند به دلایل مختلفی فرم کلی بینی را تحت تأثیر قرار دهد. بهتر است از این موضوع آگاه باشید که به طور عمده، اگر چسب در جای نادرستی قرار داده شود یا اندازه‌ نامناسبی داشته باشد، ممکن است فشار ناهمگونی روی بینی اعمال شود و باعث کج شدن آن شود. همچنین، استفاده نادرست از چسب ممکن است باعث تغییرات در ساختار بینی و حتی آسیب به بافت‌های آن شود.

چگونه به راحتی چسب را از بینی جراحی شده جدا کنیم؟

برای اینکه جدا کردن چسب از روی دماغ راحت اتفاق بیفتد، میتوانید از محلول ها کمک بگیرید. سپس از یک وسیله ای مثل موچین برای پیدا کردن زوایای چسب بهره بگیرید. سپس برای کندن چسب انتهای آن را گرفته و کامل برگردانید و به آرامی به همین منوال برای جدا کردن باقی چسب ها ، ادامه دهید.

حساسیت به چسب بعد از عمل بینی

پس از عمل بینی در شیراز ، برخی افراد ممکن است به چسب مورد استفاده در جراحی حساسیت نشان دهند. این حساسیت ممکن است باعث تورم، قرمزی، خارش و یا حتی عفونت شود. برای کاهش این حساسیت، مهم است که پزشک خود را مطلع سازید و همچنین دستورات پس از جراحی را به دقت دنبال کنید. در صورتی که حساسیت شدیدی تجربه می‌کنید، باید به پزشک خود مراجعه کنید تا راهکارهای مناسب اتخاذ شود.

دلایل حساسیت پوست بینی به چسب بعد از عمل

  • مواد تشکیل دهنده چسب: برخی افراد به مواد موجود در چسب، مانند لاتکس یا اکریلیک، حساسیت دارند. این حساسیت می تواند به صورت قرمزی، خارش، سوزش، تورم یا حتی تاول ظاهر شود.
  • خشکی پوست: پوست بعد از عمل جراحی به دلیل آسیب و التهاب ، خشک تر و تحریک پذیرتر می شود. این خشکی می تواند پوست را مستعد واکنش آلرژیک به چسب کند.
  • اصطکاک و تحریک: چسب می تواند با ساییدن و تحریک پوست ، به خصوص در ناحیه ای که بخیه ها زده شده، حساسیت را افزایش دهد.
  •  عدم رعایت بهداشت: عدم شستشوی صحیح پوست قبل و بعد از استفاده از چسب، می تواند منجر به تجمع آلودگی و باکتری ها در زیر چسب و افزایش احتمال واکنش آلرژیک شود.

تفاوت چسب زدن بینی استخوانی و گوشتی

بر طبق توصیه های دکتر زهرا خسروی بهترین جراح رینوپلاستی در شیراز ، بطور کلی ، فرق محسوسی در چسب زدن بینی استخوانی و گوشتی وجود ندارد و تفاوت در چسب زدن بینی‌ های عمل شده بستگی به ناحیه‌ای که در آن ورم بیشتر است دارد. انجام این اقدام به دقت و دانش پزشک و آموزش صحیح زیباجویان نیز وابسته است.

اشتراک در
اطلاع دهید
0 نظرات
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات