جراحی بینی

بهترین جراحی بینی

جراحی بینی و بیماری های خاص - دکتر زهرا خسروی

جراحی بینی و بیماری های خاص

جراحی بینی و بیماری های خاص - دکتر زهرا خسروی

جراحی بینی و بیماری های خاص از جمله موارد قابل بحث و بسیار مهم است ؛ چرا که با توجه به افزایش آمار جراحی بینی در شیراز ، ممکن است بسیاری از افراد تصمیم به انجام این جراحی داشته باشند اما با توجه به شرایط بدنی و بیماری زمینه ای که به آن مبتلا هستند ، ندانند که آیا می توانند کاندید خوبی برای جراحی کردن بینی خود باشند یا انجام این پروسه زیبایی می تواند برای آن ها خطرناک باشد ! با مطالعه این مقاله که از جانب دکتر زهرا خسروی بهترین جراح بینی شیراز تهیه شده است می توانید با محدودیت های جراحی رینوپلاستی آشنا شوید و بدانید در صورت داشتن چه بیماری هایی قادر به انجام این جراحی خواهید بود.

 

 

جراحی بینی و بیماری های خاص - دکتر زهرا خسروی

 

ممنوعیت های جراحی بینی و بیماری های خاص

در ادامه این مقاله تصمیم داریم در رابطه با ارتباط عمل بینی و بیماری های خاص به صورت مختصر توضیحاتی را ارائه دهیم تا در نهایت با یک بررسی کلی متوجه شوید در صورت ابتلا به کدام بیماری ها باید برای حفظ سلامتی خود از انجام جراحی زیبایی بینی خودداری کنید.

جراحی بینی و کم خونی شدید

از جمله اقدامات پیش از عمل بینی انجام تست خون است که در این آزمایش فاکتورهای زیادی مورد بررسی قرار می گیرد که یکی از آن ها بررسی غلظت و تعداد هموگلوبین های خون است. اگر میزان هموگلوبین در خانم ها کمتر از 12 و در آقایان کمتر از 13 باشد ، فرد به کم خونی دچار است. البته ذکر این نکته لازم است با رعایت برخی موارد می توان عمل زیبایی بینی را در افرادی که هموگلوبین بالای 10 دارند و تحت پزشک متخصص هستند پس از تایید پزشک انجام داد ؛ در غیر اینصورت به دلیل مشکلات و خطراتی که ممکن است در حین پروسه جراحی و دوران نقاهت رخ دهد ، انجام این عمل پیشنهاد نمی شود. همچنین بیمارانی که غلظت خون آن ها بین 12 و 10 است در دسته جراحی بینی و بیماری های خاص قرار می گیرند ؛ به همین علت نیاز به تایید پزشک متخصص و مصرف برخی مکمل های دارویی دارند تا بتوانند خود را برای عمل زیبایی بینی آماده کنند و دچار ضعف و بی حالی پس از جراحی نشوند.

عمل بینی و بیماری های قلبی

این موضوع به شدت و میزان عارضه قلبی بستگی دارد. هرچند که انجام عمل بینی برای بیماران قلبی با ریسک و مشکلاتی همراه است ؛ با این حال اگر میزان عارضه قلبی خفیف باشد با تایید متخصص قلب ، می توان این جراحی را در مدت زمان کوتاهی به صورت مدیریت شده انجام داد ؛ با این حال از آنجایی که این مشکل در دسته جراحی بینی و بیماری های خاص قرار میگیرد ، لازم است برای اطمینان از سلامتی آزمایشاتی پیش از جراحی انجام شود.

در صورتی که مشکل قلبی حاد باشد و انجام عمل بینی ریسک بالایی برای بیمار به همراه داشته باشد از بیمار خواسته می شود تا از انجام این فرایند زیبایی غیر ضروری صرف نظر نماید. نکته مهمی که در همین خصوص باید به آن اشاره شود این است مصرف داروهای رقیق کننده خون پیش از جراحی خطرناک بوده به همین دلیل از بیماران خواسته می شود تا به مدت دو هفته قبل و بعد از جراحی از مصرف داروهایی مثل آسپرین خودداری کنند ، بیماران قلبی نیز تنها در صورت تایید و اجازه پزشک می توانند مصرف این دارو را قطع نمایند.

جراحی بینی و بیماری تالاسمی

تالاسمی از دیگر بیماری هایی است که در دسته جراحی بینی و بیماری های خاص قرار می گیرد. به صورت کلی دو نوع تالاسمی مینور و ماژور وجود دارد. آن دسته از افرادی که به تالاسمی نوع مینور مبتلا هستند ، می توانند بدون هیچ مشکلی برای جراحی زیبایی بینی اقدام نمایند و تنها ممکن است کمی احساس خستگی و ضعف داشته باشند که طبیعی بوده و مشکل جدی به شمار نمی آید. در مقابل بیمارانی که به تالاسمی نوع ماژور مبتلا هستند بعد از انجام آزمایشات خاص و همچنین صلاحدید پزشک متخصص می تواند برای انجام عمل بینی اقدام نمایند.

دیابت و عمل بینی

دیابت از جمله شایع ترین بیماری های متابولیسمی بوده که منجر به ایجاد اختلال در سوخت و ساز قند خون می شود. افرادی که با وجود ابتلا به دیابت تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی دارند ، باید این نکته را در نظر داشته باشند که ممکن است با توجه به شرایطی که دارند در دسته جراحی بینی و بیماری های خاص قرار گرفته و از این رو کاندید مناسبی برای عمل بینی نباشند.

در واقع این گروه از بیماران لازم است در قدم اول میزان سطح قند خون خود را کنترل نمایند و بعد از آن که میزان قند خون به کمتر از 150 رسید ، با تایید پزشک برای انجام عمل زیبایی بینی اقدام کنند. در غیر اینصورت اگر میزان قند خون در افراد دیابتی کنترل نشده باشد ، ممکن است بعد از انجام جراحی ، آسیب های پوستی ایجاد شده بهبود پیدا نکند و این موضوع زمینه را برای بروز عفونت مهیا کند که عوارض و خطرات جدی تری را در ادامه به دنبال خواهد داشت.

عمل بینی و بیماری ام اس

افرادی که به بیماری ms دچار هستند ، در صورتی که به بیماری و مشکل دیگری دچار نباشند ، می توانند برای انجام جراحی بینی اقدام نمایند. البته از آنجایی که ممکن است نگرانی و اضطراب برای این گروه از بیماران خطرناک باشد ، پیشنهاد می شود در خصوص ترس ها و نگرانی های خود با جراح بینی صحبت نمایید تا با آرامش بیشتری خود را برای عمل زیبایی بینی آماده کنید.

بیماری لوپوس و جراحی بینی

یکی از موضوعات مطرح در خصوص جراحی بینی و بیماری های خاص ، بیمارانی هستند که به مشکل لوپوس دچار هستند. در واقع اگر این بیماری کنترل شده باشد ، می توان برای انجام عمل رینوپلاستی اقدام نمود که باید شرایط خاصی برای آن ها در نظر گرفته شود ؛ در غیر اینصورت پیشنهاد می شود این گروه از افراد از انجام عمل زیبایی بینی خودداری کنند.

آیا با وجود اختلالات تنفسی می توان عمل بینی انجام داد ؟

در صورتی که بیمار با وجود مشکلات تنفسی تصمیم به انجام جراحی داشته باشد ، لازم است آزمایشاتی را از قبل انجام داده و بعد از بررسی های لازم طرح درمانی مدنظر ترسیم و اجرا شود.

اشتراک در
اطلاع دهید
0 نظرات
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات