جراحی بینی

بهترین جراحی بینی

سوهان کشی بینی - دکتر زهرا خسروی - https://drzahrakhosravi.com/

سوهان کشی بینی در شیراز | دکتر زهرا خسروی

سوهان کشی بینی - دکتر زهرا خسروی - https://drzahrakhosravi.com/

آیا به دنبال راهی برای از بین بردن قوز و ناهمواری های سطح بینی هستید؟ آیا تاکنون درباره سوهان کشی بینی شنیده‌اید و نگران عوارض و نتایج آن هستید؟ برای پاسخ به این سوالات تا پایان مقاله هراه ما باشید.

بدون تردید سوهان کشیدن تیغه بینی یکی از راه هایی است که زیباجویان برای زیباتر کردن ظاهر بینی خود می توانند از آن بهره بگیرند. این روش که برای تصحیح و تغییر شکل بینی به کار می‌رود، سوالات زیادی را در ذهن بیماران ایجاد کرده است.

دکتر زهرا خسروی جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی در شیراز ، با تجربه و تخصص خود در این زمینه می‌تواند پاسخگوی این نگرانی‌ها باشد. ایشان با بررسی دقیق بینی هر بیمار با ارائه راهکارهای مناسب برای زیباتر شدن و بهبود فرم نهایی بینی ، به بیماران کمک می‌کند تا با اطمینان کامل ، به نتایج دلخواه خود دست یابند.

کاربرد سوهان کشی بینی چیست؟

در ابتدا لازم به توضیح می دانم که بگویم سوهان کشیدن تیغه دماغ یا رسپینگ (nose rasping) یکی از متداول‌ترین روش‌ها برای فرم‌ دادن و بهبود ظاهر بینی است.
این نوع سوهان ، درست همانند سوهان ناخن ، دارای برجستگی‌هایی است ؛ اما جنس آن معمولاً از فولاد ضد زنگ ساخته شده است. این روش می‌تواند به دو صورت باز و بسته توسط پزشک انجام شود. اگر در این زمینه اگاهی زیادی ندارید ، توصیه می‌کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.
سوهان کشیدن بینی برای موارد مختلفی به کار می‌رود که مهم‌ ترین آن‌ها عبارتند از:

  •  اگر قوز روی بینی در افراد زیاد باشد ، پس از برش استخوانی ، برای فرم‌ دهی بهتر به تیغه و ایجاد ظرافت بیشتر استفاده می‌شود.
  •  در بینی‌هایی که قوز خفیفی دارند و نیاز به اصلاح جزئی دارند.
  •  پس از جراحی ترمیمی بینی ، حدود ۶ ماه بعد از عمل ، برای اصلاح نتایج جراحی و ایجاد تغییرات ظریف روی بینی کاربرد دارد.

از چه وسیله ای برای سوهان کشیدن بینی استفاده می شود ؟

برای انجام سوهان کشیدن بینی ، باید از رسپینگ های مخصوصی استفاده شود که نوع آن‌ ها به شکل و اندازه بینی بستگی دارد. از جمله رایج‌ترین این سوهان ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 سوهان سوزنی: این نوع برای بینی‌ هایی با قوز بزرگ مناسب است. دندانه‌های این سوهان به طور دقیق قوز بینی را صاف می‌کنند بدون اینکه به سایر نقاط آسیب بزنند.

سوهان عاج درشت: برای بینی‌هایی با قوز متوسط به کار می‌رود. این سوهان‌ها می‌توانند از جنس فولاد ضد زنگ یا تنگستن باشند و برای فرم‌ دادن به بینی‌های با قوز و پره ‌های متوسط استفاده می‌شوند.

سوهان نرم: در انتهای فرآیند سوهان کشیدن ، چه برای بینی‌ های با قوز بزرگ و چه متوسط، از سوهان نرم استفاده می‌شود. این نوع سوهان برای ایجاد صافی و ظرافت نهایی به کار می‌رود.
پزشک پس از بررسی دقیق بینی بیمار ، تصمیم می‌گیرد که کدام نوع سوهان برای او مناسب ‌تر است و بر اساس این ارزیابی، ابزار مناسب را در جراحی به کار می‌برد.

 

سوهان کشی بینی - دکتر زهرا خسروی - https://drzahrakhosravi.com/

 

انواع روش سوهان کشیدن بینی

رسپینگ بینی به دو شکل کاربرد دارد. در ادامه هر یک از این موارد را به شما توضیح می‌دهیم :

روش باز: در این روش ، جراح برش ‌هایی در اطراف سوراخ ها ایجاد می‌کند و پوست بینی را بالا نگه می دارد تا بتواند به راحتی و با دید بهتر به نقاط مورد نظر دسترسی پیدا کند و آن‌ها را تراش دهد. ایجاد مجرای مناسب برای ورود سوهان به داخل بینی ، امکان دسترسی کامل و صیقل دادن دقیق را فراهم می‌کند.

روش بسته: این رویه بیشتر در جراحی‌های ترمیمی کاربرد دارد. در صورتیکه پس از رینوپلاستی نیاز به ترمیم وجود داشته باشد ، از روش بسته استفاده می‌شود. پس از گذشت حدود شش ماه از عمل اصلی ، اگر قوز بینی باقی مانده باشد، با سوهان کشیدن بسته این مشکل برطرف می‌شود. این روش برای مراقبت از بافت زیرجلدی بینی مناسب‌تر است و از التهاب شدید جلوگیری می‌کند.

مراحل سوهان کشی بینی

پس از بی‌حسی و آماده‌ سازی بیمار ، جراح برش ‌هایی در نقاط مشخص ایجاد می‌کند تا بتواند با استفاده از رسپ ، غضروف بینی را سوهان بکشد. برش‌ها هم در تیغه و پره‌های دماغ ایجاد می‌شوند تا دسترسی کامل به نواحی مختلف برای جراح فراهم شود. پس از اتمام رسپینگ ، بینی به فرم دلخواه تبدیل می‌شود و با گذشت زمان، کبودی و تورم نیز کاهش می‌یابد.

توجه به نوع بینی قبل از عمل زیبایی

دکتر زهرا خسروی بهترین جراح بینی شیراز ، پیش از عمل تعیین می‌کنند که بینی بیمار گوشتی است یا استخوانی. این ارزیابی کمک می‌کند تا در هنگام عمل ، از ابزار و سوهان مناسب برای حذف استخوان و غضروف ‌های اضافی استفاده شود.

ایا سوهان کشیدن بینی درد دارد؟

از جمله پر تکرار ترین سوالی که زیباجویان و متقاضیان سوهان کشی در جلسات مشاوره مطرح می کنند درمورد درد داشتن و نداشتن این عمل است. هرچند که این فرآیند ممکن است با درد همراه باشد ، اما با استفاده از بی‌حسی موضعی در طول عمل ، بیمار هیچ دردی را احساس نمی‌کند.
پس از اینکه اثر بی‌ حسی از بین رفت ، ممکن است درد غضروف صیقل داده شده احساس شود که با مصرف مسکن ‌های تجویز شده توسط جراح این درد کنترل می‌شود. بعلاوه پس از رسپینگ ، بینی ممکن است دچار کبودی و تورم شود که با مراقبت ‌های مناسب نظیر استفاده از کمپرس یخ و جلوگیری از ضربه می‌توان این مشکلات را مدیریت کرد.

برای سوهان کشی بینی در شیراز به چه دکتری مراجعه کنم؟

بعد از بررسی موارد گفته شده درمود سوهان کشیدن بینی ، توصیه می‌شود ابتدا بررسی کنید که آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر. سپس می‌توانید با دکتر زهرا خسروی یکی از بهترین جراحان بینی در استان فارس ، مشورت کنید. برای مشاهده نمونه کارهای دکتر خسروی و نتایج سوهان کشیدن بینی برای بیماران ، می توانید به صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کرده و از تجربیات دیگران بهره ‌مند شوید.

اشتراک در
اطلاع دهید
0 نظرات
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات