جراحی بینی

بهترین جراحی بینی

جراحی بینی در شیراز - دکتر زهرا خسروی

جراحی پلک در شیراز

جراحی بینی در شیراز - دکتر زهرا خسروی

مدام از من سوال می پرسند ، که آیا خسته ای ؟ تقریبا هر روز در محل کار و در صحبت های حضوری با اطرافیان باید پاسخگوی علت خستگی چشم هایم باشم. حتما برای شما هم سوال پیش آمده که علت خستگی چهره من چیست ! افتادگی پلک هایم تنها دلیل اصلی برای چهره ای ناراحت و غمگین بوده ، که شور و اشتیاق را از چشمان من گرفته است. البته تنها برای مدتی ، زیرا با جراحی پلک در شیراز معجزه ای عجیب در شادابی چهره و زیبایی بیشتر چشم هایم ایجاد شد ، که حالا بر اعتماد بنفس بیشتر من نیز افزوده است.  بنابراین اگر شما نیز با پف پلک ، افتادگی پلک و عارضه هایی دیگر در این ناحیه مواجه هستید ، می توانید با پروسه زیبایی بلفاروپلاستی به مزایای فوق العاده ای دست پیدا کنید ، تنها لازم است در ادامه مطلب با مقاله بهترین جراح پلک در شیراز دکتر زهرا خسروی همراه شوید.

جراحی بینی در شیراز - دکتر زهرا خسروی

آیا می دانید که جراحی پلک ها با چه هدفی انجام می شود ؟

جراحی زیبایی پلک : دست یابی به زیبایی از جمله هدف های بسیار مهمی است که زیبا جویان به دنبال آن می باشند ، در نتیجه اگر که شما عزیزان بخواهید برای زیبا تر شدن چشم های شما به جراحی بلفاروپلاستی روی بی آورید ، بهترین انتخاب را داشته اید. این پروسه زیبایی هدف درمانی ندارد و هیچ گونه عارضه ای را درمان نمی کند ، بلکه به منظور افزایش شادابی چشم ها انجام می شود. با این پروسه زیبایی جوانی به چشم ها باز می گردد و سبب خلق چهره ای شاد تر می شود. اغلب افرادی که شادابی چشم های شان از بین رفته اند ، با افزایش سن و موارد دیگر سبب با تجمع توده هایی از چربی و ضعف در ماهیچه های اطراف چشم می شوند  که زیبایی چهره آن ها را کاسته و نیاز افراد را به جراحی می افزاید.

جراحی درمانی پلک : گاهی اوقات نیز ممکن است افراد از نوعی بیماری بخصوص در اطراف پلک های خود رنج ببرند و نیاز آن ها را به انجام جراحی پلک در شیراز بی افزاید. برخی از افراد با توجه به افتادگی بسیار زیاد پلک های خود نمی توانند از وسیله هایی همچون عینک استفاده کنند ، همچنین این پوست اضافه سبب سنگین تر شدن چشم و ضعیف شدن و تاری دید افراد می شود.

جراحی پلک ها چه ویژگی دارد ؟

  1. رفع گودی و تیرگی زیر چشم ها
  2. از بین برنده ذخیره چربی که به شکل پف پلک در می آیند
  3. پوست اضافی و چروک های ریز، زیر پلک پایین را به طور کامل از بین میبرد
  4. افتادگی پلک پایین که سفیدی چشم زیر مردمک را نمایان می کند درمان می شود
  5. رفع پوست شل یا اضافی که باعث چین خوردن و اختلال در کانتور طبیعی پلک بالا می شود
جراحی پلک - دکتر زهرا خسروی

پروسه جراحی پلک در شیراز چگونه آغاز می شود ؟

بعد از مراجعه در جلسات مشاوره با جراح پلک خوب در شیراز دکتر زهرا خسروی ، توصیه می شود اقداماتی را قبل از جراحی نیز انجام دهید که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت. بهتر است بدانید که این موارد می تواند در بهتر سپری شدن روند جراحی شما کمک بسیاری بکند.

در ابتدا هدف خود را از جراحی پلک در شیراز مشخص کنید !

در صورتی که هدف شما بهبود یک عارضه نباشد و با نگاه درمانی به پزشک مراجعه نمی کنید ، بهتر است برای دست یابی به نتیجه ای عالی از جراحی پلک در شیراز انتظارات واقع بینانه داشته باشید و پروسه جراحی را به جراح ماهر و حاذق نیز بسپارید.

آیا بیماری زمینه ای دارید ؟

اگر به نوعی بیماری خاص مبتلا هستید ، بیماری زمینه ای یا حساسیت های دارویی دارید و مشکلاتی همچون خشکی چشم ، آب مروارید  و غیره مبتلا هستید ، حتما تمامی این موارد را به پزشک خود اطلاع دهید تا در صورت بروز هر گونه اختلال آمادگی مقابله با آن عارضه را داشته باشد.

در صورت مصرف دارو های بخصوص آن را به پزشک خود اطلاع دهید !

 اگر قبل از عمل پلک ها از ویتامین و دارو هایی بخصوص استفاده می کنید ، بهتر است با توجه به نظر بهترین جراح بلفاروپلاستی در شیراز دکتر خسروی خود مصرف ان ها را کنار بگذارید. افراد مبتلا به بیماری های خاص باید دارو های مصرفی خود را به پزشک اطلاع دهند تا در صورت نیاز جایگزین شوند یا مصرف ان ها برای مدت زمانی کنار گذاشته شود.

بررسی سلامت چشم ها

پزشک قبل از آغاز جراحی پلک در شیراز آزمایشاتی شامل آزمایش تولید اشک و اندازه گیری بخش های مختلف پلک را برای شما انجام می دهد ، البته در برخی مواقع ممکن است جهت کسب اطمینان بیشتر و عدم وجود نقطه کور قبل از عمل آزمایش میدان دید را توصیه کند.

عکس برداری از پلک ها

عکس های تهیه شده از پلک ها به پزشک کمک می کند تا در روند جراحی تغییرات را به خوبی و در نواحی مورد نظر نیز ایجاد کند. 

نتیجه حاصل از جراحی پلک ها تا چه زمانی باقی می ماند ؟

بهتر است بدانید که نتیجه حاصل از جراحی پلک در شیراز دائمی بوده و دارای ماندگاری بالایی می باشد. اما توجه داشته باشید که رعایت اقدامات مراقبتی بعد از بلفاروپلاستی ، داشتن رژیم غذایی سالم و مفید و هیدراته نگه داشتن بدن می تواند نتیجه این تکنیک را بی نظیر تر کند و مدت ماندگاری آن ها را به مقدار بسیار زیادی افزایش دهد ، در نتیجه هر آنچه که جراح پلک دکتر زهرا خسروی در شیراز به شما عزیزان توصیه می کند را به خوبی رعایت کنید.

نکته : جالب است بدانید که به مرور زمان و افزایش سن ، پلک ها نیز همانند دیگر اعضای بدن روند پیری خود را به طور طبیعی طی می کند ، با این تفاوت که پس از جراحی زمان و روند پیری پوست نیز کند تر می شود.

آیا محل برش ها بعد از بلفاروپلاستی بهبود پیدا نمی کند ؟

اگر پروسه جراحی پلک ، توسط جراح حاذق و ماهر با ظرافت و دقت بالایی انجام شود ، محل برش به ندرت قابل مشاهده خواهد بود. البته جراحی در پلک های بالا به علت باز بودن چشم ها به هیچ عنوان قابل مشاهده نمی باشد ، در صورتی که برش ها در پلک پایین نیازمند مهارت بالای جراح بوده تا در زمانی کوتاه به طور کامل بهبود یابند.

نکته : بعد از جراحی پلک پماد هایی به منظور بهبود سریع برش ها و از بین رفتن محل ان ها از جانب جراح پلک خوب دکتر خسروی در شیراز توصیه  خواهد شد ، تنها لازم است شما زیبا جویان عزیز در ساعت های از پیش تعیین شده و مرتبا از آن ها استفاده کنید.

آیا جراحی پلک در شیراز تاثیری در دید زیبا جویان دارد ؟

همانطور که اشاره کردیم ، افتادی پلک بالا دید زیبا جو را کاهش داده و سبب نیمه بسته به نظر رسیدن چشم ان ها خواهد شد. در پی این اختلالات بیمار نمی تواند از عینک و لنز های طبی استفاده کند ، بنابراین با جراحی پلک  با برداشت پوست اضافی از روی چشم ها میدان دید را نیز افزایش پیدا می کند و دیگر افراد احساس سنگینی بر روی چشم ها خود را نخواهند داشت.

آیا می توان همزمان با جراحی پلک دیگر روش های زیبایی را انجام داد ؟

جراحی پلک ها نه تنها در میان افراد به صورت جداگانه کاربرد دارد ، بلکه می توان از آن نیز به صورت همزمان با دیگر تکنیک های زیبایی نیز بهره برد. برای مثال جراحی پلک در شیراز همراه با لیفت ابرو با نخ از جمله مواردی هستند که در میان زیبا جویان بسیار پر طرفدار می باشد ، که نتیجه حاصل از آن بسیار رضایت بخش خواهد بود. بنابراین در صورتی که تمایل به انجام جراحی همزمان بلفاروپلاستی و پروسه ای دیگر را دارید ، انتظارات خود را با پزشک در میان بگذارید تا در مواقع امکان این تکنیک و جراحی زیبایی در شما زیبا جویان انجام شود. یکی از فواید جراحی های همزمان یک دوره نقاهت بوده که دیگر فرد نیازمند گذراندن دوره نقاهت طولانی نمی باشد.

آیا می توان رینوپلاستی و بلفاروپلاستی را به صورت همزمان انجام داد ؟

بله، امکان انجام جراحی همزمان بینی و جراحی پلک در شیراز در برخی موارد وجود دارد. اما، تصمیم در مورد اینکه آیا این دو جراحی همزمان انجام شود یا نه، بستگی به عوامل زیادی مانند وضعیت سلامت عمومی بیمار، میزان پیچیدگی هر جراحی و علت اصلی مراجعه بیمار به جراح بینی و جراح پلک خوب در شیراز همچون دکتر زهرا خسری دارد. معمولاً، اگر جراحی پلک شامل تغییرات زیادی در ساختار چشمی و ابروها باشد یا احتمال وقوع عوارض جدی داشته باشد، بهتر است جراحی های بینی و پلک در جلسات جداگانه انجام شود تا مدت زمان بهبود و بهبود پس از جراحی هر دو بخش را مدیریت کند. مهمترین نکته این است که تصمیم در مورد انجام همزمان یا جداگانه جراحی ها باید توسط یک تیم پزشکی متخصص در رینوپلاستی (جراحی بینی) و پلاستیک سر و صورت (جراحی پلک) براساس شرایط و ویژگی های فردی هر بیمار، مشخص شود. بهتر است با متخصصان خود مشورت کنید تا در مورد مسیر مناسب برای شما تصمیم گیری های لازم انجام شود.

تفاوت میان کانتوپلاستی و بلفارو پلاستی چیست ؟

کانتوپلاستی (Canthoplasty) و بلفاروپلاستی (Blepharoplasty) دو فرایند جراحی در حوزه چشم ها هستند، اما هدف و نحوه انجام آن ها کاملا متفاوت است.

کانتوپلاستی: کانتوپلاستی جراحی اصلاحی است که بر روی خطوط چشمی بالا و پایین انجام می شود. هدف اصلی این جراحی تغییر در زاویه چشم و درمان افتادگی پلک پایین است. بهبود ظاهر چشم و افزایش زیبایی چشم با جراحی کانتوپلاستی امکان پذیر است. این جراحی ممکن است شامل برش و تنظیم بافت های موجود، دوخت و تقویت عضلات و بافت های محیطی باشد.

بلفاروپلاستی: جراحی پلک در شیراز یا بلفاروپلاستی نیز یک جراحی تغییر شکل چشم است که بر روی پلک های بالا و پایین انجام می شود. هدف اصلی آن حذف پوست اضافی، چرک و چروک های پلک و بهبود ظاهر عمومی چشم است. با جراحی بلفاروپلاستی، می توان تنیدگی پوست را بهبود داد و چشمان جوانتر و آرایشی بی نظیری به بیمار بخشید. در بلفاروپلاستی، ممکن است پوست اضافی حذف شود، چین و چروک ها تنظیم شوند و در صورت لزوم بافت زیرین مانند چربی تنظیم شود.

آیا ممکن است زیبا جو بعد از بلفاروپلاستی با خشکی چشم مواجه شوند؟

خشکی چشم ممکن است به علت عوامل مختلفی از جمله آلرژی، استفاده بیش از حد از گوشی و کامپیوتر ، قرار گرفتن در محیط های خشک یا جراحی پلک ایجاد شود. جراحی پلک به عنوان یک راه کار برای حل مشکلات مختلف مرتبط با پلک‌ها به کار می‌رود، اما ممکن است برای برخی از افراد اثرات جانبی ایجاد کند که به خشکی چشم منجر شود. به طور معمول طی پروسه جراحی پلک افتادگی بیش از حد پوست در پلک بالا یا پایین توسط جراح حذف می شود.این جراحی ممکن است باعث کاهش ترشحات چشم و کاهش تماس پلک با سطح چشم شود. این مسائل ممکن است منجر به افزایش خشکی چشم گردد.

به عبارت دیگر، پس از جراحی پلک توازن بین ترشحات چشم و تماس پلک با چشم ممکن است تغییر پیدا کند که منجر به ایجاد خشکی چشم می شود. برای کاهش این اثرات جانبی، پزشکان معمولاً پس از جراحی به بیماران توصیه می‌کنند که از روش‌های مراقبت از چشم، مانند استفاده از ژل‌های مرطوب‌کننده یا قطره‌های چشم استفاده کنند. بنابراین، اگرچه جراحی پلک ممکن است به حل مشکلات پلک مرتبط با چشم کمک کند، اما نیاز به مراقبت ویژه بعد از جراحی دارد تا اثرات جانبی از به حداقل رسانده شود. بنابراین اگر با این عارضه جانبی بعد از بلفاروپلاستی رو به رو شدید نگران نباشید ، چراکه با مراجعه به پزشک می توانید ان را درمان کنید. البته با پایان دوره نقاهت و بهبودی کامل محل برش ، هر گونه عوارض جانبی پیش آمده به طور کامل بهبود پیدا می کند.

اشتراک در
اطلاع دهید
0 نظرات
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات